Benátky a Toskánsko: 1. Viniče, olivovníky a internet

Autor: Jana Bačová | 17.11.2012 o 13:56 | (upravené 22.11.2012 o 16:49) Karma článku: 4,80 | Prečítané:  1930x

Už sme boli na rôznych miestach a v rôznych destináciach, ale spolu v Taliansku ešte nie. Nie sme veľký milovníci talianskeho mora. Potom som ale na internete našla kopec krásnych fotiek z Toskánska a zamilovala som sa do tejto oblasti.

Villa Gloria, Castelnuovo Berardenga 3378Villa Gloria, Castelnuovo Berardenga 3378http://www.agriturismo.net/castelnuovo-berardenga-3378/

 

V našej rodine som väčšinou ja ten človek, ktorý navrhne a v konečnom dôsledku aj zorganizuje letnú dovolenku. Nielenže ma to baví, ale ja sa v tom priam vyžívam. Ako každý rok, tak aj tento bolo u nás potrebne si určiť termín dovolenky dostatočne včas. To znamená v zime. Priateľ je dosť vyťažený prácou a termíny ma zajednané už minimálne pol roka dopredu ( ak nie viac ). Preto už v čase Vianoc sme sa začali baviť o tom, kedy a kam na budúcoročnú dovolenku. Toskánsko som mala v hlave už dlhšie ale to kedy tam pôjdeme záležalo na Vladkovi. Chytil telefón, kde má všetky pracovné termíny a preklikal sa až k júnu. Začal hlásiť voľné víkendy. Veľa ich veru nebolo. Vlastne len dva. Začiatok júla a stred augusta. Pôvodne sme vybrali august, ale po ďalšej konzultácii termínu s mojím kolegom v práci, ktorý už asi 15 rokov trávi svoju dovolenku v Taliansku, sme sa rozhodli to presunúť na začiatok júla. Informoval ma, že v auguste majú taliani dovolenky a okrem iného je tam aj všetko drahšie a ťažšie dostupné. Vraj bude lepšie keď tam pôjdeme v júli.

Akonáhle sme mali určený termín a miesto pobytu, napadlo nás, čo tak tento rok niekoho „pribaliť" k nám. Jednak cesta autom bude lacnejšia a tiež bude aspoň väčšia sranda. Zábavné bolo, že ako som kamarátom spomenula, že hľadáme niekoho do partie, tak sme mali toľko "ponúk", až sme si nevedeli vybrať. :-) Nakoniec sme sa rozhodli pre dvoch dobrých kamarátov, Evku a Riša.

Zabudla som podotknúť, že sme na našej palube rátali ešte s dvoma návštevníkmi. S našimi westíkmi. Max a Chiky sú neoddeliteľnou súčasťou našej, aj keď zatiaľ nie veľkej, rodinky. Pasy aj čipy majú už dávno tak prečo ich nevziať? :-) Jediné čoho som sa troška bála bolo teplo čo v lete býva.... ale povedala som si, že ak by bolo najhoršie, tak pribalíme lavór, napustime doň vodu a budú sa môcť schladiť tam.:-)

Takže kedy, ako a s kým bolo vyriešené. A teraz podstatnejšia vec - ubytovanie a plán cesty.

Ako prvý nápad som mala „roadtrip" cez Taliansko. Chcela som zajednať  ubytovanie na rôznych miestach a postupne sa autom presúvať. Potom som ale pozrela do mapy, a zistila som, že jednoduchšie a vlastne aj lacnejšie by bolo sa ubytovať na jednom mieste a odtiaľ vyrážať na výlety. A keďže „naším osobným šoférom" bol Vladko tak som ho chcela ušetriť zbytočných starostí.

Takže, ako zvyknem hovoriť „Ujo Google vie všetko." som si ho zapla a hľadala ubytovanie pre našu posádku. Ešte dodám, že skôr ako  sme chceli objavovať krásy Toskánska, chceli sme sa zastaviť v Benátkach. Vladko je totiž blázon do počítačových hier a jednou z nich je Assassin's Creed. No a môžete hádať, kde sa tato hra odohráva. Presne tak, v Benátkach.:-)

Po dlhšej úvahe, kde sa v blízkosti Benátok ubytovať, som sa rozhodla pre jeden hotelík v Padove menom Alla Fiera. Lacný a celkom útulný.

A teraz samotné Toskánsko. Vždy som si ho predstavovala ako v tých filmoch nakrútených podľa Rosamunde Pilcher alebo inej jej podobnej autorke romantických kníh. Krajina plna viničov, olivovníkov, cyprusov a hlavne kde-tu na samote stojacich starých, toskánskou architektúrou sálajúcich domov obrastených popínavými rastlinami. A presne toto som chcela! Už ani neviem, čo som do google presne zadala, ale vyhodilo mi to stránku akú som potrebovala.

Toscany, tam presne hľadám ubytovanie. A ďalej? Arezzo? Florence? Grosseto? Livorno? Pisa? Prato? Siena? Lucca? Alebo iná oblasť? Takže zase Google, ale tentokrát Google Earth. Aby som sa vedela rozhodnúť, museli sme si vybrať, čo chceme vidieť. A čo sme chceli vlastne vidieť? Teda okrem úžasnej krajiny? No, v prvom rade Florenciu, potom Sienu a Šikmú vežu v Pise. Toto bolo to hlavne. Ja som síce chcela ešte vidieť aj Dolomity ( viem že to nie je v toskánsku ale chcela som ich pozrieť po ceste tam alebo spať ) a Italia in Miniatura a kopec iných veci ale to by sme tam namiesto 8 noci museli byt aspoň 2 týždne. Takže tieto tri mestá zatiaľ ako plán stačia.

Pri procese výberu ubytovania som mala zopár podmienok, ktoré mi vyber troška zúžili a uľahčili. V prvom rade možnosť ubytovania so psami. Pri hľadaní ubytovania v Padove to nebolo až také náročné. Po zadaní tohto parametra nebolo veľa z čoho vyberať. Nakoniec bolo to najlacnejšie riešenie aj to najlepšie. Pri výbere ubytovanie v toskánskej oblasti to už ale nestačilo. Musela som filtrovať ďalej. Chceli sme ubytovanie v takzvanom farmhouse alebo holiday house uprostred prírody. To možnosti mierne zmenšilo. Neposlednou podmienkou bola cena, kde som tiež stanovila určitý limit. No a na záver, keďže s nami išli aj dvaja chlapi, bolo kritérium wi-fi internet. Ja som si ešte pre seba dala požiadavku bazén, keďže sme neplánovali isť k moru, ale ten mala skoro každá usadlosť.

Po zadaní týchto požiadaviek bolo na vyber stále dosť možností ubytovania, ostalo len na mne, ktoré vyberiem. Ako som už spomenula, tato časť bola najzložitejšia, ale nakoniec som vybrala tri rôzne ubytovania a ponúkla som ich ostaným, aby si vybrali, ktoré im najviac vyhovuje. Zase sa potvrdilo, že najlacnejšie bolo víťazom. A to sme sa neriadili cenou.

Castelnuovo Berardenga 3378. To je adresa, kde strávime našu tohtoročnú dovolenku. Napísala som tam mail so žiadosťou o rezerváciu na vybraný apartmán. Na moje počudovanie bol tento apartmán už zarezervovaný. Verili by ste, že je to možné začiatkom marca? Nebodaj existujú ešte väčší blázni ako my, ktorý si to zajednali ešte skôr? :-) Normálne som tomu nechcela veriť! Ale nevadí, tak som vybrala rovnaký apartmán, len na poschodí. Dokonca bola táto druhá možnosť ešte o čosi lacnejšia. Tak som im napísala znova mail, že berieme to druhé ubytovanie. Odpovedali skoro ihneď. Máme to zarezervované. Stačilo už len poslať zálohu. Zálohu som poslala a mohli sme sa tešiť na dovolenku v toskánsku!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?